İŞKUR Cami Görevlisi Alımı Başladı!

Diyanet İşleri Başkanlığı ile İŞKUR arasında yapılan protokol kapsamında cami görevlisi alımı için başvurular başladı.

Yazılarım

İlgilenenler için güzel fırsat

Diyanet İşleri Başkanlığı ile İŞKUR arasında yapılan protokol kapsamında cami görevlisi alımı için başvurular başladı.  Bu protokol ile birçok camiye yeni görevliler atanacak ve camilerin işleyişi daha da düzenli hale gelecek.

İŞKÜR Cami Görevlisi Nedir?

İŞKUR Üzerinden görevlendiren Cami görevlisi, caminin temizlik ve bakımı, ibadetlerin düzenli bir şekilde yürütülmesi ve cemaate rehberlik etme gibi görevleri bulunan kişidir. 

Cami Görevlisi Alım Şartları

Cami görevlisi alımı için bazı şartlar aranmaktadır.

 Bu şartlar şunlardır:

  • En az lise mezunu olmak

  • Hafız veya İmam Hatip Lisesi mezunu olmak

  • Kur'an-ı Kerim'i güzel okuyabilmek

  • Temel dini bilgilere sahip olmak

Cami Görevlisi Nasıl Başvurulur?

Cami görevlisi alımlarına başvurmak için İŞKUR'un resmi internet sitesini ziyaret etmek ve e-Devlet üzerinden başvuru yapmak gerekir. Başvurular, ilanların yayımlanma tarihinden itibaren 10 gün içinde kabul edilecektir.

Cami Görevlisi Alımı Hakkında Detaylar

Cami görevlisi alımı hakkında daha detaylı bilgi için İŞKUR'un resmi internet sitesini ziyaret edebilir veya il/ilçe müdürlüklerine başvurabilirsiniz. Başvuru Linki: https://www.iskur.gov.tr/: https://www.iskur.gov.tr/ İŞKUR cami görevlisi alımı sizlere yeni bir iş imkanı sunuyor. Bu imkandan yararlanmak için gerekli şartları taşıyorsanız, en kısa sürede başvuruda bulunmanızı tavsiye ederiz.

Başarılar dileriz!

Not: Bu yazıdaki bilgiler genel bilgilerdir. Cami görevlisi alımı ile ilgili güncel bilgiler için Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi internet sitesini ve İŞKUR'un resmi internet sitesini kontrol etmeniz önerilir.